• Št. máj 30th, 2024

Turecko – Turkey 7.11. – 11.11. 2022

  • Home
  • Turecko – Turkey 7.11. – 11.11. 2022

Návšteva študentov Cirkevnej spojenej školy v Turecku.
Štvrtá mobilita študentov našej školy v rámci projektu Erasmus + sa uskutočnila v dňoch 07.11. – 11.11. 2022 v prímorskom tureckom meste Tirebolu.
Počas návštevy sme navštívili typickú tureckú školu, kde sme sa zúčastnili vyučovania. Organizátori si pre nás pripravili niekoľko workshopov, pri ktorých sa študenti mali možnosť bližšie spoznať a zdokonaliť sa v cudzom jazyku. Pozreli sme si výrobu klasickej tureckej kávy, vyskúšali sme tradičné turecké, rumunské, španielske a litovské svadobné tance. Koordinátori projektu sa stretli s primátorom mesta Tirebolu, ktorému predstavili projekt. Študenti všetkých zúčastnených krajín pripravili prezentácie, v ktorých nám predstavili typické svadobné piesne a tance. Na záver si pre nás naši hostitelia pripravili rozlúčkový večer, počas ktorého sme mali možnosť vidieť prehliadku svadobných šiat a typickú tureckú rozlúčku so slobodou v podaní študentov. Náš pobyt v Turecku sme ukončili návštevou Istanbulu, ktorý na nás urobil veľký dojem svojou kultúrou, históriou a pamiatkami. Tento pobyt plný zážitkov umožnil našim študentom spoznať novú kultúru, zdokonaliť sa v cudzom jazyku a nájsť si nových kamarátov.
Posledná mobilita sa uskutoční budúci rok v máji na Slovensku. Všetci sa tešíme a veríme, že našim partnerom sa bude páčiť program, ktorý pre nich pripravia študenti našej školy.


Students from the Church Joint School visit Turkey
The fourth Erasmus + visit took place from 7 November to 11 November 2022 in the Turkish city of Tirebolu. During our stay, we visited a typical Turkish school where we participated in classes. Turkish students and teachers prepared several workshops and other activities so that the students participating in this mobility had the opportunity to get to know each other better and improve their foreign language skills. We saw the production of authentic Turkish coffee, and we improved traditional Turkish, Romanian, Spanish and Lithuanian wedding dances. The project coordinators met with the mayor of Tirebolu to whom they presented the project. The students delivered their presentations on typical wedding songs and dances. Finally, our Turkish host parents prepared a farewell evening, a typical Turkish bachelor party performed by students as well as a parade of wedding dresses. We also had a chance to visit Istanbul, which made a great impression on us with its culture, history and monuments.
The last mobility will take place next year in May in Slovakia. We are all looking forward and believe that our partners will like the program prepared for them by the students of our school.

Video edit: Patrik Baňas